Kalendarium Ks. Abp. Wiktora Skworca

KWIECIEŃ

02 IV – sobota

godz. 12. 00 JASTRZĘBIE ZDRÓJ – PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  
Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Msza święta, homilia.

godz. 15. 00 KATOWICE PANEWNIKI – BAZYLIKA pw. WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. LUDWIKA KRÓLA
Święcenia diakonatu i prezbiteratu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych.

godz. 21. 00 KATOWICE – MIEDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
Spotkanie w uczestnikami STUDNIÓWKI przed ŚDM 2016. Wspólna modlitwa i czuwanie do 21.37  św. Janem Pawłem II.

03 IV – niedziela

godz. 11. 30 TYCHY – PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Msza święta – suma odpustowa oraz poświęcenie kaplicy z rzeźbą Miłosierdzia Bożego jako wotum parafii za Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

07 IV – czwartek

godz. 18. 00 CZERNICA – PARAFIA NMP KRÓLOWEJ POLSKI
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Czernica, Gaszowice, Szczerbice, Zawada, Kalwaria Pszowska.

09 IV – sobota

godz. 9.00 – ZABRZE
Otwarcie II Metropolitalnego Turniej Tenisa Ziemnego księży i osób konsekrowanych.

godz. 10. 30 KATOWICE – AULA WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UŚ
X Sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

godz. 18. 00 MIKOŁÓW – DOM GENERALNY SIÓSTR BOROMEUSZEK
Nieszpory i agapa z okazji imienin Matki Generalnej Sióstr Boromeuszek – Matki Ezechieli.

10 IV – niedziela

godz. 09. 00 RUDA ŚLĄSKA – SANKTUARIUM I PARAFIA ŚW. JÓZEFA
Msza Święta w intencji śp. Franciszka Pilera, jego małżonki i syna w związku z ponownym złożeniem ich szczątków w kaplicy na cmentarzu parafialnym.

godz. 15. 30 RYBNIK – BAZYLIKA ŚW. ANTONIEGO
Dzień Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie „Emaus” Eucharystia, homilia.

12 IV – wtorek

godz. 09. 00 KATOWICE – REZYDENCJA ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
Śniadanie wielkanocne z Górnośląskim Związkiem Metropolitalnym.

godz. 13. 30 KATOWICE – KURIA METROPOLITALNA
Spotkanie z Komisją Główną II Synodu.
godz. 18. 00 BIERUŃ STARY – PARAFIA ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.

13 IV – środa

godz. 10. 00 KATOWICE – PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
Msza święta w intencji ofiar pacyfikacji kopalni KWK „Wujek” z okazji 35 rocznicy. Uroczystość posadzenia dęby jubileuszowego z okazji Roku Pamięci Ofiar Pacyfikacji KWK „WUJEK” oraz Jubileuszu 1050 – lecia CHRZTU POLSKI.

godz. 18. 00 KATOWICE – ARCHIKATEDRA CHRYSTUSA KRÓLA
Msza święta w intencji śp. biskupa Herberta Bednorza oraz bp Czesława Domina.

14 IV – 16 IV GNIEZNO – POZNAŃ

CENTRALNE UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 1050-LECIA CHRZTU POLSKI

17 IV – niedziela

godz. 14. 00 TYCHY WILKOWYJE – PARAFIA MB KRÓLOWEJ ANIOŁÓW
Msza święta oraz odsłonięcie pomnika ku czci deportowanych w 1945 roku do ZSRS.

19 IV – wtorek

godz. 09. 30 KATOWICE – KURIA METROPOLITALNA
Spotkanie z pracownikami kurialnymi oraz dyrektorami instytucji diecezjalnych.

20 IV – środa

godz. 18. 00 KATOWICE KOSTUCHNA – PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Kostuchna i Podlesie.

21 IV – czwartek

godz. 10. 45 RUDA ŚLĄSKA KOCHŁOWICE – PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
Msza święta z homilią dla uczestników VI pielgrzymki szkół im. Jana Pawła II z Archidiecezji Katowickiej.

22 IV – piątek

godz. 13. 30 CHORZÓW – PARAFIA ŚW. BARBARY
Msza święta pogrzebowa śp. Ireny Szwach.

godz. 18. 00 PIEKARY ŚLĄSKIE – PARAFIA ŚW. JÓZEFA
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.

23 IV – sobota

godz. 12. 00 RUDY RACIBORSKIE – SANKTUARIUM MB POKORNEJ
Msza święta z homilią dla uczestników Metropolitalnego Kongresu Misyjnego.

godz. 19. 00 GNIEZNO – KATEDRA ŚW. WOJCIECHA
Uroczystości ku czci św. Wojciecha

24 IV – niedziela

godz. 09. 00 GNIEZNO – KATEDRA ŚW. WOJCIECHA
Uroczysta Msza święta ku czci świętego Wojciecha.

25 IV – poniedziałek

godz. 12. 00 POZNAŃ – REZYDENCJA ARCYBISKUPA POZNAŃSKIEGO
Spotkanie dwóch Przewodniczących Komisji Duszpasterstwa KEP.

godz. 18. 00 PŁOCK – REZYDENCJA BISKUPA PŁOCKIEGO
Spotkanie z ordynariuszem diecezji płockiej ks. Biskupem Piotrem Liberą.

26 IV – wtorek

godz. 16. 30 WARSZAWA BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚW. JANA CHRZCICIELA
Msza święta  dla uczczenia 95 rocznicy wybuchu III zwycięskiego powstania śląskiego. 

27 IV – środa

godz. 12.15 KATOWICE – KRYPTA ARCHIKATEDRY CHRYSTUSA KÓLA
Msza święta z okazji imienin ks. Biskupa Marka Szkudło oraz w intencji kwietniowych solenizantów – pracowników kurii i instytucji diecezjalnych.

godz. 18. 00 SKRZYSZÓW – PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Skrzyszów, Godów, Gołkowice, Krostoszowice, Łaziska Rybnickie, Skrbeńsko.

28 IV – czwartek

godz. 08. 45 KATOWICE – AULA WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO UŚ
Otwarcie V Międzynarodowej Konferencji Ekumeniczno-Prawnej na temat: Młodzież – Kościół – Ewangelizacja z okazji ŚDM Kraków 2016.

godz. 18. 00 RYBNICKA KUŹNIA – PARAFIA WNIEBOZIĘCIA NMP
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Rybnicka Kuźnia, Golejów, Ochojec, Orzepowice, Chwałęcice, Wielopole, Dzwonowice.

29 IV – piątek

godz. 18. 00 ŚWIERKLANY – PARAFA ŚW. ANNY
Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii: Świerklany, Jankowice Rybnickie.

30 IV – sobota

godz. 18. 00 JASTRZĘBIE ZDRÓJ – PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
Uroczystość poświęcenia ołtarza i kościoła.


Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

Rok Miłosierdzia

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Światowe Dni Młodzieży

SDM

II Synod

Synod2

Rocznica Chrztu Polski

Chrzest

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media